Dobry ekspres do kawy

Dobry ekspres do kawy

Większość z nas nie wyobraża sobie zacząć dnia bez filiżanki aromatycznej kawy. Nic w tym dziwnego, bo kofeina w niej zawarta potrafi postawić na nogi niejednego śpiocha i dać kopa do działania. Możemy ją zaparzyć na kilka sposób i każdy ma swój ulubiony.

Jakie funkcje mają ekspresy do kawy?

ekspres do kawy profesjonalnyJedni smakosze kawy uwielbiają ją pić w formie rozpuszczalnej, bo to szybki i łatwy sposób wykonania, a inni wolą ją świeżo zaparzyć, bo ma wtedy wyjątkowo intensywny aromat. Najlepszym sposobem na zaparzenie kawy jest użycie ekspresu, który zrobi to za nas. Ekspres do kawy profesjonalny potrafi zmielić całe ziarna kawy i wyczarować z nich przepyszną kawę. Dobre sprzęty są wyposażone w elektryczne młynki, które na bieżąco mielą kawę i na świeżo ją zaparzają w ciągu paru minut. Ekspres jest też wyposażony w funkcję spieniania mleka, dzięki dołączonej małej rurce, która w tracie procesu parzenia, wytwarza silny strumień pary. Jest ona na tyle gorący, że ogrzewa i spienia mleko znajdujące się w specjalnym pojemniku. Używając ekspresu do kawy, możemy pić kilka jej rodzajów. Profesjonalne urządzenia potrafią zrobić latte, macchiato, czy espresso. Wśród profesjonalnych modeli wyróżniamy ekspresy ciśnieniowe, przelewowe, oraz ciśnieniowo – przelewowe. Powinien on mieć spory pojemnik na kawę, który umożliwi jednocześnie wykonać przynajmniej dwóch kaw. Na wyposażeniu jest też dzbanek ze szkła hartowanego, do którego bezpośrednio wlewa się kawa, oraz musi posiadać dobry filtr, który wyłapie wszystkie fusy.

Ekspresy do kawy mogą być bardzo proste i dające możliwość wykonania tylko jednej kawy, ale profesjonalne modele posiadają mnóstwo dodatkowych funkcji, które sprawiają, że możemy się poczuć jak prawdziwy barista. Im więcej funkcji, tym wyższa cena.