Dobra nóżka do roweru

Dobra nóżka do roweru

 

Jeżeli chcemy poruszać się naszym rowerem po różnym terenie, i zatrzymywać się wszędzie tam, gdzie uważamy to za konieczne, warto wyposażyć nasz rower w nóżkę, inaczej zwaną podpórką czy stopką. Dzięki dobrej stopce, rower może być postawiony na twardym terenie, co zmniejsza ryzyko przewrócenia się go i zniszczenia. Posiadając stopkę nie musimy także kłaść roweru na ziemi.

Nóżka do roweru montowana do ramy

nóżka rowerowaDo najbardziej popularnych nóżek, oferowanych w sklepach zaliczymy model, który jest mocowany do tylnego trójkąta ramy. Tego typu wytrzymała nóżka rowerowa może być wykorzystywana przez osoby, jeżdżące na co dzień do szkoły pracy czy do sklepu. Jednak posiadanie nóżki jest także polecane osobom, które organizują lub uczestniczą w wyprawach rowerowych z sakwami. Stopka w rowerze może być nieocenionym elementem, zapewniającym stabilność podczas stawiania roweru w wypełnionymi po brzegi sakwami. Stopka może być także regulowana, co zapewnia dopasowanie jej długości do wysokości i rozmiaru roweru. W ten sposób możemy dopasować stopkę zarówno do roweru dla dziecka, jak i dużego jednośladu, posiadającego dolną rurę tylnego trójkąta dużo wyżej nad ziemią. Istnieją także stopki, które mocujemy do specjalnego metalowego elementu, montowanego na łączeniu rur trójkąta w okolicach suportu. Tego typu montaż stopek był popularny w latach ubiegłych, kiedy masowo montowano je w rowerach.

Dzięki stopce będziemy mogli także zatrzymywać się w lesie, gdyż jej końcówka może utrzymywać ciężar nie tylko na twardym terenie, takim jak asfalt, ale także w miejscach bardziej grząskich. Mocna sprężyna nóżki pozwala na szybkie wychylenie jej za pomocą stopy, co sprawia, iż podczas schodzenia z roweru możemy od razu przystępować do jego stabilnego oparcia na nóżce.