Do czego służy trytytka?

Do czego służy trytytka?

Rolą elektryka jest wykonanie niezawodnej oraz bezpiecznej instalacji. W tym celu musi on korzystać z szeregu narzędzi, które skracają czas pracy oraz zapewniają odpowiednie wykonanie połączeń. W codziennej pracy fachowiec wykorzystuje między innymi ściągacze izolacji, taśmy różnego typu, wkrętaki czy mierniki uniwersalne. Jest to jedynie część potrzebnych do wykonania zadań przyrządów i akcesoriów.

Rodzaje trytytek dostępnych na rynku

trytytkiWażnym zagadnieniem jest również odpowiednie pogrupowanie kabli, które idą na przykład od urządzeń wykonawczych do szaf rozdzielczych. W zakładach przemysłowych można znaleźć wiele takich szaf, gdzie znajdują się zabezpieczenia oraz sterowniki. W celu szybkiego namierzenia urządzeń do których idzie określona wiązka można zastosować kolorowe trytytki pozwalające na łatwe grupowanie kabli. Dzięki zastosowaniu różnych kolorów można w bardzo łatwy i szybki sposób określić do jakiego urządzenia idą konkretne przewody. Na rynku najczęściej spotyka się kolory biały oraz czarny. Niemniej jednak w hurtowniach czy sklepach internetowych kupić można również żółte, czerwone, niebieskie czy zielone. Podstawowymi parametrami opasek zaciskowych są ich wymiary. Można tutaj podać przede wszystkim szerokość oraz długość. Są one wykonywane z tworzyw sztucznych co zapewnia wysoką wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na oddziaływanie warunków środowiskowych.

Dzięki temu opaski mogą być stosowane również w innych obszarach. Często można je spotkać chociażby w motoryzacji. Do tego powszechnie są stosowane przez różne osoby w trakcie wykonywania codziennych czynności. Przy ich pomocy można bowiem przymocować różne przedmioty oraz je unieruchomić. Ich niewątpliwą zaletą jest niska cena zakupu oraz dostępność. Jest to jeden z podstawowych elementów wyposażenia elektryków.