Dlaczego dobrze jest zgłosić się do psychologa?

Dlaczego dobrze jest zgłosić się do psychologa?

Bagatelizując stan swojego zdrowia psychicznego możemy doprowadzić jedynie do jego pogorszenia. Tymczasem wielu z nas robi to nieświadomie spychając problemy gdzieś w głąb umysłu i zastępując je na przykład pracą. Takie działanie jednak wcale nie sprawi, że wszystko magicznie zniknie i możemy być pewni, że po pewnym czasie to, co ignorowaliśmy wróci do nas ze zdwojoną siłą.

Pomoc psychologiczna dla każdego

psycholog WilanówNiestety wciąż mamy tendencję do spychania problemów w pozorną niepamięć i aby o nich nie myśleć staramy się zająć czymkolwiek. Najczęściej bierzemy na siebie jeszcze więcej pracy lub w skrajnych sytuacjach rzucamy się w wir imprezowania. Wszystko po to, aby zagłuszyć to, co krzyczy nasza głowa. Prawdą jednak jest, że w ten sposób niczego się nie pozbędziemy, a nasze problemy nie rozwiążą się „w tle” naszej głowy. Istnieje bardzo popularna metafora o szklance mówiąca o tym, że gdy uniesiemy szklankę do góry z początku wydaje nam się ona lekka, jednakże im dłużej będziemy ją tak trzymać tym ciężej będzie nam to zrobić pomimo, że szklanka nie stała się nagle cięższa. Tak samo działają właśnie nasze problemy dlatego jeśli tylko zauważysz, że przestajesz sobie radzić ze swoim stanem psychicznym najlepszym rozwiązaniem będzie wówczas psycholog Wilanów ma doskonałych specjalistów pod tym względem, którzy cieszą się dobrymi opiniami w internecie. Psycholog pomoże nam z każdym problemem z jakim sobie nie radzimy i nieważne, czy jest to złamane serce, czy też napady lęku, czy cokolwiek innego. Psycholog nas nie oceni, a decydując się na wizytę możemy tylko zyskać.

Pomoc psychologiczna jest bardzo budującym doświadczeniem ponieważ psycholog pomaga nam dotrzeć do sedna problemu, a tym samym zrozumieć go oraz przekonać się, że nie taki przysłowiowy diabeł straszny, jak go malują, bo w końcu to właśnie nieznanego boimy się najbardziej, więc im lepiej poznamy naszego „wroga” tym lepiej będziemy wiedzieli, jak z nim walczyć, aż w końcu – jak go pokonać..