Diagnostyka dotycząca preimplantacji

Diagnostyka dotycząca preimplantacji

W dzisiejszych czasach jesteśmy znacznie bardziej zaawansowani medycznie, niż pokolenie naszych rodziców, czy dziadków. Z tego właśnie względu jesteśmy w stanie skutecznie uniknąć wielu problemów zdrowotnych. Ze względu na fakt, że dosyć dużo rodzin boryka się z problemem chorób genetycznych u dzieci, można teraz sprawdzić, czy zagrożenie dotyczy również naszego planowanego dziecka.

Najlepsza diagnostyka preimplantacyjna

diagnostyka preimplantacyjna zarodkówJeżeli chodzi o badania, które mają za zadanie określić czy dziecko, które zostanie urodzone nie zostanie dotknięte chorobami genetycznymi dziedziną, która sprawdza te kwestie jest diagnostyka preimplantacyjna zarodków. Komórka zarodka są specjalistycznie badane jeszcze przed zajściem w ciąże, co wyklucza ryzyko urodzenia dziecka z określonymi wadami genetycznymi. Jest to jednak metoda stosowana tylko i wyłącznie w przypadku zajścia w ciąże w wyniku tak zwanego sztucznego zapłodnienia, ponieważ tylko w tym przypadku możliwe jest odpowiednie przebadanie zarodków. Badanie to w żaden sposób nie szkodzi, w związku z czym po wykluczeniu problemu chorób genetycznych, jest taka sama szansa na urodzenie zdrowego dziecka, jak i w pozostałych przypadkach. Dzięki wykonaniu tych badań, rodzice starający się o dziecko są w stanie zyskać komfort psychiczny, co jest bardzo ważne, zwłaszcza dla ciężarnej kobiety, gdyż długotrwały stres może doprowadzić nawet do utraty ciąży.

Badania kodu genetycznego zarodków są badaniami w pełni bezpiecznymi. Pomagają jednak określić, czy dziecko będzie zdrowe, w związku z czym wykluczają ryzyko urodzenia dziecka chorego. W metodzie sztucznego zapłodnienia bardzo ważna jest dbałość o tego typu szczegóły, gdyż komfort psychiczny matki może znacznie się przyczynić do donoszenia ciąży bez problemów.