Czym się różni ekogroszek od groszku

Materiały opałowe, których skład opiera się na węglu kamiennym są wbrew pozorom bardzo popularne nie tylko na terenie śląska, ale również w pozostałych rejonach kraju. Podstawowymi zaletami tej gałęzi materiałów opałowych są zarówno szeroka dostępność, jak bardzo korzystna cena, szczególnie w ostatnich latach, kiedy ceny węgla na globalnym rynku znacznie spadły.
Jaka jest różnica między ekogroszkiem a groszkiem? Który jest lepszy?
Ważną informacją na temat opałów węglowych jest również to, że występują one w zróżnicowanych typach, klasach, gatunkach i sortymentach. Do najpopularniejszych form węgla przeznaczonych na opał są głównie groszek, oraz zdobywający w ostatnim czasie sporą popularność ekogroszek. Można wskazać pewne różnice między tymi dwoma rodzajami opału, chociaż pod względem wyglądu można je niekiedy pomylić ze względu na podobny rozmiar ziaren. Jedną z głównych różnic można dostrzec w składzie ekogroszku, który charakteryzuje się obniżoną zawartością siarki i popiołu, co przekłada się na zauważalnie niższą emisje zanieczyszczeń generowanych podczas spalania. Różnice są też widoczne w postaci w jakiej sprzedawany jest ten rodzaj opału. Najczęściej spotykany jest eko groszek workowany zamykany w foliowych workach ochronnych, które zapobiegają przedostawaniu się wilgoci do środka. Taki zabieg wpływa korzystnie na parametr wydajności opału. Groszek w przeciwieństwie do ekogroszku jest zazwyczaj przechowywany luzem, a co za tym idzie poziom wilgoci jest uzależniony w dużej mierze od warunków atmosferycznych. W przypadku dużej wilgoci powietrza lub częstych i intensywnych opadów deszczu parametry niezabezpieczonego groszku mogą ulec zauważalnemu pogorszeniu.
Ekogroszek dzięki zabezpieczeniu przez worek foliowy jest w stanie dłużej utrzymywać swoje pierwotne właściwości i jest bardziej odporny na niekorzystne zmiany warunków pogodowych.
Źródło informacji: http://energoret.pl/energoret-ekogroszek