Co nosiły kobiety w średniowieczu?

Co nosiły kobiety w średniowieczu?

Co rok u męża w firmie jest organizowana integracyjna impreza z partnerami Jest to zawsze impreza przebierana, na którą chętnie wszyscy pracownicy się wybierają. Były już tematy takie jak gangsterzy z lat 30’stych, więźniowie, a w tym roku tematem jest średniowiecze.

Jaką suknie powinny założyć kobiety?

suknie w średniowieczuZazwyczaj to kobieta najwięcej czasu poświęca na szukanie odpowiedniej kreacji. Na początku dokładnie czyta, ogląda zdjęcia jak wyglądały suknie w średniowieczu i co do nich się nosiło. Można skorzystać z wypożyczalni gdzie bez problemu znajdziemy suknie taka jak noszono w średniowieczu. Często też takich sukni szuka się w sklepach z używaną odzieżą, gdzie nie raz można trafić rewelacyjne rzeczy na takie imprezy. Suknie podobną do tych jakie nosiły kobiety w średniowieczy właśnie w takim sklepie znalazłam. Suknia ta była długa do samej ziemi, miała intensywny odcień czerwieni i jasne falbaniaste wstawki w dekolcie i od tali do samego dołu. Moja suknia miała długie rękawy i była stosunkowo luźna dla mnie, jednak w suknie w średniowieczu były dość dopasowane w tali, i w okolicach piersi, przez co musiałam zrobić małe poprawki. Jednak dzięki zdobieniom w sukni i koronce oraz delikatnym falbankom było to dość łatwe i efekt końcowy był rewelacyjny. Mając na sobie suknie podobną do tych  noszonych w średniowieczu można poczuć się jak osoba, która żyłaby w tamtym czasie. Dodatkowo warto postawić na dobry makijaż i fryzurę, które uzupełnią cały wygląd i piękno i elegancję sukni średniowiecznej. 

Biorąc udział w imprezach przebieranych z tematem średniowiecznym warto zobaczyć i poczytać jak wyglądały suknie, które nosiły kobiety w tamtym czasie. Były one bardzo kobiecie, subtelne ale też wyraziste i miały w sobie mnóstwo klasy i elegancji.