Certyfikaty nowego budynku

Certyfikaty nowego budynku

Postawienie nowego budynku to wcale nie jest taka łatwa sprawa. Przede wszystkim pomijając fakt robót budowlanych, an których nie każdy się zna, nie każdy też zna sprawdzoną i profesjonalną ekipę, która mogłaby się tym zając, ale przede wszystkim pozostaje fakt spraw urzędowych, pozwoleń, certyfikatów, itp. To wszystko wcale nie jest łatwa droga, ale możliwa do przejścia i wykonania, dlatego też nie ma co przerażać się zbyt wcześnie, warto podjąć próbę i odpowiednie działania.

Certyfikaty energetyczne

termowizja krakówZacznijmy od faktu, że musimy sprawdzić, czy nasz dom, budynek jedno lub wielorodzinny nie przepuszcza ciepła. Musi być szczelny i dlatego konieczne będzie wykonania badania termowizyjnego, dzięki któremu dowiemy się, czy ciepło wygenerowane wewnątrz budynku nie ucieka na zewnątrz. To byłaby wielka strata dla naszych portfeli i dla naszego samopoczucia i na to niestety, ale nie możemy sobie pozwolić. Pamiętajmy, że takie badania należy wykonywać, kiedy różnica w temperaturze wewnątrz i na zewnątrz wynosi co najmniej piętnaście stopni. Wówczas są one najbardziej rzetelne i po postu wyniki wyjdą najbardziej prawdziwe. Pamiętajmy, że jeżeli takie badanie wypadnie dobrze, jeżeli nasz budynek przejdzie je z pozytywnym wynikiem, to wówczas będziemy mieli pewność, że jest on szczelny, a certyfikat to będzie już tylko kwestia czasu. 

Najważniejsze, aby do wszystkich certyfikatów budowlanych, nie tylko do tych energetycznych, ale do wszystkich, podchodzić poważnie, bo one decydują o tym, czy nasz budynek będzie nadawał się do użytkowania, czy też nie. Więc nie bagatelizujmy spraw, starajmy się podejść do nich profesjonalnie i odpowiedzialnie, a wówczas już po wykończeniu będziemy mogli cieszyć się pięknym domem, czy też mieszkaniem, lub apartamentem.

Więcej informacji http://nebi.eu