Butelki plastikowe z wodą

Butelki plastikowe z wodą

W okresie upałów niezbędne jest nawadnianie organizmu wodą. Zazwyczaj ludzie idą do sklepu i zakupują dużej ilości wody butelkowanej. Jest to mało ekologiczne, więc ja staram się robić bardziej odpowiedzialnie i oszczędnie. Mianowicie nie kupuję kilku butelek, tylko jedną, góra dwie i po wypiciu zawartości zostawiam butelki do napełnienia wodą.

Napełnianie plastikowych butelek wodą

plastikowe butelki 100mlEkologia i pieniądze są dla mnie bardzo ważne, chociaż zdrowie jest zawsze najważniejsze. Staram się to zawsze jakoś łączyć. Szkoda jest mi pieniędzy na zakup kolejnych butelek wody, tym bardziej, że po jej wypiciu pozostałoby dużo plastiku. Jak każdy dobrze wie plastik szkodzi środowisku. Napełniam więc plastikowe butelki 100ml wodą, następnie wypijam ją, później procedurę powtarzam. Samo napełnianie nie zajmuje mi wiele czasu, zazwyczaj jest to kilka sekund, więc jest to zdecydowanie mniej, niż w przypadku, gdy musiałabym jechać do sklepu. Zaoszczędzony czas poświęcam na odpoczynek, który również potrzebny jest dla zdrowia. Wodę, którą czerpię do napełniania butelek biorę z kranu. Mam założone specjalne filtry, więc nie muszę martwić się o czystość płynu w kranie. Jest to kolejna oszczędność. Jedną butelkę zawsze noszę przy sobie w torebce, drugą trzymam w domu na wszelki wypadek. Planuję zakupić jeszcze małe filtry do butelek, tak by mieć pewność, że żadne zanieczyszczenia nie zabrudzą wody, na przykład przy jej otwieraniu. 

Nie od dziś wiadomo, że woda jest bardzo zdrowa i każdy powinien codziennie pić dużo tego płynu. Warto zawsze mieć przy sobie chociaż jedną butelkę, by w razie potrzeby zrobić łyk. Kupowanie butelek z wodą w sklepie jest zbyt kosztowne, więc uważam, że samodzielne napełnianie butelek wodą jest bardzo oszczędne, a przede wszystkim ekologiczne.