Bramki uchylne w miejscach publicznych

Bramki uchylne w miejscach publicznych

Każdy z nas spotyka się z bramkami uchylnymi na co dzień. Najpopularniejszym miejscem, gdzie można je spotkać, są klepy spożywcze lub inne. Tam przy wejściu zawsze znajduje się tego rodzaju bramka, która pokazuje klientowi, gdzie powinien zmierzać i z której strony powinien wchodzić. To najprostsze rozwiązanie na kontrolę ruchu osobowego w budynkach.

Wykorzystanie bramek uchylnych do kontroli

bramki uchylneTakie narzędzia jak bramki uchylne są bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym do kontroli ruchu osób. W sklepach spotkasz je najczęściej niedaleko od wejścia. Zazwyczaj w takich miejscach są dwie bramki, jedna wejściowa i druga wyjściowa. Każda z nich otwiera się tylko w jedną stronę, co zapobiega niekontrolowanemu ruchowi osobowemu. Bramki są ustawione w taki sposób, aby klienci podążali tą samą drogą, widoczną dla pracowników sklepu oraz pracowników ochrony odpowiedzialnych za dopilnowanie porządku. Bardzo często stosuje się też bramki uchylne automatyczne, które otwierają się tylko wtedy, kiedy klient zapłaci na przykład za swoje zakupy. Nie otworzy się natomiast, kiedy klient ma przy sobie produkty, ale nie obsłużyła go jeszcze kasjerka. To bardzo prosty i łatwy sposób na wspomaganie pracy ochroniarzy, którzy nie zawsze mogą zdążyć, gdy ktoś nieuczciwy będzie próbował w dużym tłoku wyjść ze sklepu bez opłaty za zakupy.

Kontrola ruchu klientów w sklepach jest bardzo ważna dla utrzymania porządku i uniknięcia nieprzewidzianych sytuacji takich jak na przykład kradzież. Dzięki bramkom pracownicy sklepu mogą łatwiej kontrolować to, co dzieje się w budynku i na pewno nic ich nie zaskoczy. Zastosowanie uchylnych bramek w sklepie to doskonały i dlatego tak bardzo popularny sposób na skuteczną kontrolę. Na rynku można znaleźć wiele ofert od profesjonalnych producentów zajmujących się tworzeniem takich bramek.