Bombki na choinkę- figurki

Bombki na choinkę- figurki

Jak dobrze wiemy okres świąteczny w sklepach rozpoczyna się długo przed samymi świętami. Dzięki temu możemy się zastanowić czego jeszcze brakuje nam w domu. Skupiamy się wtedy przede wszystkim na przyrządzeniu potraw. Warto jednak wygospodarować odrobinę czasu, aby zastanowić się nad dekoracjami świątecznymi w naszym domu.

Postacie zaklęte w bombkach

bombki figurkiKażdy z nas pewnie pamięta jak to było obchodzić święta, gdy byliśmy mali. Świąteczne drzewko wydawało się nam tak duże, a gałązki zdobiły niezwykłe bombki. Jeszcze kilkanaście lat temu na choince dominowały bombki przedstawiające postacie czy przedmioty. Wieszaliśmy na niej figurki z baśniowych opowiadań. To one dodawały magicznego klimatu świętom i sprawiały, że dzieci przenosiły się wyobraźnią w niezwykłe miejsca. Na choince można było bowiem znaleźć bombki figurki świętego mikołaja, reniferów, aniołków. Wieszaliśmy na niej również sople, krasnoludki, grzybki, ptaszki z papieru, a nawet owoce. Dziś tradycję te wyparła moda na choinki z bombkami w jednym, maksymalnie dwóch kolorach. Dla wielu wyglądają one lepiej, estetyczniej, dla wielu jednak odbierają magicznego klimatu sprzed lat. Całe szczęście fani tych tradycyjnego dekorowania choinek nadal mogą znaleźć coś dla siebie. Fabryki produkujące bombki nadal istnieją, a w nich można znaleźć niezwykłe bombki o fantastycznych kształtach. Również w internecie bez problemu możemy sklepy internetowe oferujące szeroki wybór. Z pewnością dla tych producentów wyobraźnia ma bardzo daleko postawione granice.

Figurki w postaci bombek będą również świetnym pomysłem jeśli mamy dzieci. To dzięki nim nasze pociechy spędzą swoje magiczne święta. Dodatkowo będą mogły one bawić się postaciami i stwarzać własne, niepowtarzalne historie. Rozwiną dzięki temu niesamowicie swoją wyobraźnię.