Akcesoria do gramofonu kupione w sklepie muzycznym

Akcesoria do gramofonu kupione w sklepie muzycznym

 

Kiedy mój ulubiony zespół muzyczny grający melodic death metal wydał swój album na płycie winylowej nie miałam już wyboru- musiałam zainwestować trochę pieniędzy w nowy sprzęt grający jakim był gramofon. Samo urządzenie kupiłam bardzo dobre, nie oszczędzałam, gdyż chciałam uzyskać najlepszej jakości dźwięk, jednak do niego potrzebowałam jeszcze sporo akcesoriów, o których nie miałam pojęcia, więc wybrałam się do specjalistycznego sklepu.

Wybieranie najlepszych akcesoriów do gramofonu

akcesoria do gramofonówWchodząc do budynku z mieszczącym się na jego parterze sklepem ze sprzętem muzycznym usłyszałam wydobywające się z oddali ciche dźwięki znanej mi piosenki. Poszłam w tamtym kierunku i od razu napotkałam na swojej drodze miłego sprzedawcę. Poprosiłam go o podpowiedzenie, jakie akcesoria do gramofonów byłby mi potrzebne. Mężczyzna znał się na rzeczy, wybrał dobrej jakości zestaw do czyszczenia płyt winylowych. Dobrał też zapasowe igły i ramię gramofonowe. Chciałam również skrzynię na urządzenie muzyczne, aby nie niszczyło się w okresach, gdy go nie używałam. Kolejnym dodatkiem do mojego sprzętu świetne nagłośnienie, takie, które można podłączyć za pomocą bluetooth do gramofonu, by nie potrzeba było metrów kabli wmontowanych w ściany, które były niedawno odnawiane.

Mój gramofon działa dużo lepiej, niż się spodziewałam, te nowoczesne sprzęty nie zacinają się, ani nie niszczą mocno płyt winylowych, jednak te ostatnie trzeba co jakiś czas czyścić za pomocą specjalnej szczotki lub urządzenia ultradźwiękowego, także dla ułatwienia zakupiłam oba. Do maszyny grającej dołożyłam również świetne głośniki, aby móc słuchać muzyki w każdym kącie mieszkania. Świetnie korzysta się z tego gramofonu, a jego konserwacja jest śmiesznie prosta, ale jednak co jakiś czas oddaję go do specjalisty.